سازمان تاکسیرانی اهواز

اختصاص 2500 دستگاه تاکسی زرد خورشیدی به ناوگان تاکسیرانی

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اهواز از اضافه شدن 2500 دستگاه تاکسی زرد خورشیدی به ناوگان تاکسیرانی خبر داد و گفت : این امر با همت و پیگیری مستمر نماینده ولی فقیه حضرت آیت الله موسوی جزایری ، استاندار خوزستان ، مدیر کل امور شهری استانداری ، ریاست شورای شهر اهواز ، سرپرست شهرداری اهواز و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری در سفر اخیر وزیر کشور به استان خوزستان ، از سوی وزیر کشور 2500 دستگاه تاکسی زرد به ناوگان تاکسیرانی اهواز تخصیص داده شد .
+ نوشته شده در  شنبه سی ام بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۳:۴۵ بعد از ظهر  توسط   | 

توزیع پول خرد بین رانندگان تاکسی در ایستگاهها

سازمان تاکسیرانی اهواز اعلام کرد به علت بروز اختلاف بین تاکسیرانان و مسافرین محترم بعد از مصوب شدن نرخ کرایه ها و رسیدگی به شکایات مردمی درباره بیشتر گرفتن پول از مسافرین توسط تاکسیرانان ، به علت نداشتن پول خرد کافی سازمان تاکسیرانی برای حل این مشکل و رفاه حال رانندگان و شهروندان گرامی از امروز توسط نیروی گشت و بازرسی و پرسنل این سازمان فعال ، پول خرد به صورت سکه در ایستگاههای مختلف شهر توزیع می شود .
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۲:۳۷ بعد از ظهر  توسط   | 

بازرسی غیر مترقبه از نحوه خدمات رسانی تاکسیرانی اهواز

به گزارش روابط عمومی اداره کل بازرسی استان خوزستان در ادامه بازرسی های غیر مترقبه از اماکن عمومی و نحوه خدمات رسانی به مردم ، بازرسان این اداره کل به اتفاق مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز و گزارشگرانی از رسانه ملی و مطبوعات ، چگونگی اجرای کرایه های جدید تاکسی و مسافرتهای درونی شهری اهواز ، بدون اطلاع قبلی مورد بازرسی قرار گرفت .

در این برنامه اعضای تیم بازرسی بعنوان مسافر سوار تاکسی می شدند و در صورت مشاهده تخلف از سوی راننده از جمله مطالبه مبلغی بیش از نرخ تعیین شده مراتب را به هیئت بازرسی اطلاع داده و خودرو را متوقف و قانون درباره راننده اعمال می شد . شهروندان نیز با مشاهده بازرسان مشکلات مربوط به برخورد رانندگان تاکسی و مسافرکش ها و میزان رضایتمندی یا نارضایتی خود را اعلام می کردند که از سوی ممبینی مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اهواز پاسخهای لازم داده می شد .

در این بازرسی مشاهده شد که از سوی سازمان تاکسیرانی نرخنامه جدید تهیه و بر روی شیشه خودروها نصب شده است .

همچنین دفترچه هایی در قطع جیبی شامل نرخهای کرایه تمام مسیرهای شهر اهواز مصوب شورای اسلامی شهر تهیه و بین شهروندان توزیع شده است . ضمنا این نرخنامه بر روی وبلاگ سازمان تاکسیرانی اهواز به آدرس www.ahwaztaxi.blogfa.com  جهت دریافت شهروندان موجود است .

سازمان تاکسیرانی از شهروندان خواستار آن شده که بعنوان بازرسان افتخاری این سازمان هرگونه انتقاد ، تشویق و سوء عملکرد رانندگان شامل نوع تخلف ، تشویق ، عدم حمل مسافر ، اضافه کرایه ، عدم رعایت شئونات اسلامی ، توقف در ادارات ، خارج از مسیر ، فروش بنزین و نداشتن علائم تاکسی را به سامانه پیام کوتاه سازمان تاکسیرانی به شماره 30008778 اطلاع دهند .

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل بازرسی استان اینگونه بازرسی های غیرمترقبه همچنان ادامه خواهد داشت .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۰:۴۷ قبل از ظهر  توسط   | 

پول خرد مانع از اجراي كامل نرخ هاي مصوب تاكسي شده

روزنامه ی نورخوزستان: پس از مصوب شدن نرخ جديد تاكسي در اهواز، يكي از بهانه هاي رانندگان براي اينكه مبلغي بيشتر از كرايه تعيين شده بگيرند، نبودن پول خرد است كه مثلاً 50 توماني ندارند و به جاي 350 تومان براي يك مسير ، چهارصد تومان مي گيرند. البته بي جا هم نمي گويند و واقعاً 50 توماني كم شده است . ‌براي حل اين مشكل، موضوع را با ممبيني مديرعامل سازمان تاكسيراني اهواز در ميان گذاشتيم و پيشنهاد كرديم از طريق بانك يا مثلا كميته امداد كه پول خرد صدقات را در اختيار دارد، مبالغي پول خرد تهيه و بين رانندگان توزيع شود كه ممبيني از اين قضيه استقبال كرد و قرار شد از طرف روابط عمومي اداره كل بازرسي استان كه پيگير مشكلات اينچنين است، نشستي با شركت مسئولان بانكي و سازمان تاكسيراني برگزار و راه حل مناسبي اتخاذ شود. از كارهاي خوب سازمان تاكسيراني اهواز، چاپ و نصب نرخنامه بر روي شيشه تاكسي ها و مسافر كش هاي تحت پوشش و توزيع نرخنامه در قطع دفترچه هاي جيبي بين شهروندان است كه با وجود آنها شهروندان مي توانند از كرايه مسيرهاي خود مطلع و مانع از هرگونه اجحاف توسط برخي از رانندگان شوند. ضمن آنكه شهروندان مي توانند هرگونه تخلف را به سامانه پيام كوتاه سازمان تاكسي راني اهواز به شماره 30008778 اطلاع دهند.
+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۹:۳۷ قبل از ظهر  توسط   | 

براي افزايش تاكسي در اهواز همت كنيد

روزنامه ی نورخوزستان: مديرعامل سازمان تاكسيراني شهرداري اهواز به راوي گفت: 2500 دستگاه تاكسي سهميه اهواز است كه 382 دستگاه آن موجود و آماده واگذاري است اما در حالي كه چهار هزار نفر متقاضي ثبت نام كرده داريم، به اين دليل كه شركت سمند و پژو گفته اند فروش نقدي است و متقاضيان توان خريد نقدي ندارند، سهميه تاكسي شهرستان بلااستفاده مانده است. البته معاون برنامه ريزي استانداري با بانك ها مذاكراتي داشته تا بتوان مشكل را به طريقي حل كنند. ممبيني اين راهم گفت كه استانداري پي گير اين موضوع است كه تعدادي خودروهاي وارداتي منطقه آزاد در اختيار شهروندان اهوازي قرار گيرد تا با كسب مجوز ويژه تاكسيراني بتوان از آنها در ناوگان تاكسيراني شهر استفاده كرد. اينطور كه ممبيني مي گويد تعداد تاكسي هاي اهواز از ديگر كلانشهرها خيلي كمتر است به طوريكه اصفهان داراي 12 هزار دستگاه تاكسي و شيراز 11 هزار دستگاه تاكسي دارد اين در حالي است كه كلانشهر اهواز فقط چهار هزار تاكسي زرد خورشيدي دارد و انتظار اين است كه به منظور جبران اين كمبود تسهيلاتي براي متقاضيان ثبت نامي هاي تاكسي فراهم شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۹:۳۵ قبل از ظهر  توسط   | 

قدرداني از اقدام تاكسيراني اهواز

روزنامه ی نورخوزستان: از اقدام سازمان تاكسيراني در نصب نرخنامه بر روي شيشه تاكسي ها و توزيع نرخنامه بين شهروندان قدرداني مي كنم و انتظار دارم همشهريان با بهره گيري از اين اقدام كرايه هاي شهري در اهواز را قانونمند كنند. شهروند اهوازي

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۹:۳۰ قبل از ظهر  توسط   | 

نرخنامه تاكسي سال 1389

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۲:۳۴ بعد از ظهر  توسط   | 

کاورسبز فسفری معرف نیروی گشت بازرسی

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرستان اهواز جهت اطلاع به شهروندان محترم و تاکسیرانان زحمتکش کلان شهر اهواز ، از امروز پوشش همه پرسنل نیروهای گشت بازرسی با کاور سبز فسفری همراه با نوارهای نقره ای در حاشیه اعلام شد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۴:۷ بعد از ظهر  توسط   | 

دیدار مسئولین حمل و نقل و ترافیک با حضرت آیت الله موسوی جزایری

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهر اهواز به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام (ره) دیروز ، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز به همراه مدیران عامل سازمانهای تاکسیرانی ، اتوبوسرانی ، پایانه و دیگر شهرداران مناطق هشت گانه و سازمانها در معیت سرپرست محترم شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز با حضرت آیت الله جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دیدار نمودند .

در این دیدار حضرت آیت الله جزایری در جریان کارهای حمل و نقل درون شهری و پروژه های مطالعه شده و در حال اجرا قرار گرفته و ضمن اظهار خوشحالی از اقدامات انجام شده مسئولین شهرداری را از راهنماییهای لازم بهره مند نمودند .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۹:۱۹ قبل از ظهر  توسط   | 

اهدای لوح تقدیر و تشکر به مدیر عامل سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرستان اهواز : دوشنبه 11 بهمن ماه سالجاری  جلسه ای با حضور روسای اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور و همچنین اتحادیه تاکسیرانی سراسری کشور و تعدادی از معاونین وزارت کشور و مسئول کمیته سوخت کل کشور در وزارت کشور برگزار شد . پس از بررسی عملکردهای مدیران در یک سال اخیر تاکنون به این نتیجه رسیدند که عملکردهای تاکسیرانی اهواز 4 ماه از شهرهای دیگر جلوتر است . و از برنامه ریزی بسیار بالایی برخوردار می باشد .  

ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل کوشا و زحمتکش تاکسیرانی شهرستان اهواز لوح تقدیری نیز به وی اعطاء گردید .

موسی ممبینی افزود : این افتخار را با همکاری پرسنل خدوم و زحمتکش ، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و همچنین همکاری شورای اسلامی شهر اهواز خصوصا ریاست محترم شورا و نایب رئیس آن نهاد مردمی ، استانداری خوزستان ، مدیر کل محترم امور شهری ، فرمانداری ، راهور و ناجا کسب کردیم و انشاء الله بتوانیم نظارت بیشتری در خدمت رسانی به شهروندان اهوازی داشته باشیم

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۰:۴۷ قبل از ظهر  توسط   | 

اقدام قبل و بعد از هدفمندی یارانه ها

اقدامات قبل از هدفمندی یارانه ها

 1- تحویل 10 دستگاه از امور شهری استانداری خوزستان:

 با توجه به پیگیری مدیر عامل سازمان جهت افزایش اکیپ های گشت و بازرسی با همکاری امور شهری استانداری و شهر داری اهواز تعداد 10 دستگاه خودرو از استانداری در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار گرفت

2- تعمیر و بازسازی خودروهای تحویلی از استانداری خوزستان

با توجه به فرسوده بودن خوروهای واگذار شده این سازمان ابتدا نسبت به تعمیر و بازسازی آنها وسپس نصب علائم و چراغ گردان اقدام نموده است .

3- راه اندازی ایستگاه های جدید

 به علت کمبود ایستگاه تاکسی و ایجاد ترافیک شدید در مرکز شهر وبه جهت جلوگیری از مصرف سوخت و و آلودگی هوا در مناطق کم ترافیک تر و سهل الوصول ترابری شهروندان عزیز اقدام به راه اندازی ایستگاههای جدید نموده است.

4- ثبت نام خودروهای مسافر برشخصی:

 با توجه به کمبود تاکسی در کلان شهر اهواز و به جهت کنترل و نظارت برروی مسافر برهای شخصی این سازمان به ساماندهی و کدگذاری بروی خودروهای ذکر شده است اقدام نموده است.

5- بازدید معاون شهرو روستا استانداردهای همراه با مسئول رسیدگی به شکایات مردمی استانداری همرا با معاون حمل و نقل و ترافیک شهر و مدیر عامل سازمان از آسیب های گشت و بازرسی قبل از هدفمند ی یارانه ها

6- راه اندازی دستگاههای حضور و غیاب در ایستگاه ها:

برای حضور و غیاب رانندگان به صورت مکانیزه  و شناسایی رانندگان فعال در سطح شهر سازمان اقدام به راه اندازی حضور و غیاب مکانیزه نموده است.

 اقدامات بعد از هدفمندی یارانه ها

1- نصب بیش از ده عدد بنر یک در چهار در مناطق مختلف شهر و اعلام عدم افزایش کرایه تاکسی ها

2- راه اندازی ایستگاههای شکایات مردمی

با توجه به دستور دولت نسبت به عدم افزایش قیمتها سازمان اقدام به راه اندازی ایستگاههای شکایات مردمی

3- نصب تابلوهای فلزی

نصب تابلوهای فلزی در ایستگاهها که نرخ جدید تاکسی  بعد از افزایش 15 درصدی توسط دولت اعلام شد

4- چاپ و نصب بیش از 14 عدد بنر4*3 

بعد از اعلام نرخ جدید و افزایش 15 درصدی دولت 14 عدد بنر 4*3 چاب و نصب در مناطق مختلف شهر

 5- طراحی و چاپ نرخ نامه به صورت بر چسب و فعالیت

با توجه به اعلام افزایش 15 درصدی نرخ های  تاکسی ها  توسط دولت برچسب های نرخ نامه  چاپ  وبر روی تاکسی و خودروهای ویژه نصب شده است  چاپ  بر چسب هایی با عنوان  تاکسی های فعال جهت شناسایی و تشویق رانندگان تاکسی ها چاپ و بر روی آنها نصب گردید .

 تقویت آسیب گشت و بازرسی

1- استقرار چندین یدکش 

جهت برخورد قاطع با رانندگان مسافر بر شخصی متخلف اقدا به استقرار چندین دستگاه ید کش  در نقاط مختلف شهر در کنار نیروهای گشت و بازرسی شده است.

 2- اخذ مدرک رانندگان متخلف :

برای بهتر شدن امور حمل و نقل توسط تاکسیها رانندگانی که دارای شاکی و یا عدم رعایت قوانین بودن توسط نیروهای گشت اخذ مدرک به کمیته انتظامی معرفی میشوند

3- تامین خودروهای گشت

با توجه به بازسازی و راه اندازی خودروهای تحویلی از استانداری و به جهت تقویت نیروهای گشت و افزایش توان مانور نیروها  در  مختلف شهرتمامی خودروهای فوق در اختیار نیرو های گشت قرار گرفت.

همکاری با بسیج توسط سازمان

1- تشکیل جلسات متعدد مسئولین نیروهای بسیج توسط مدیر عامل محترم سازمان جهت توجیه اجرای هر چه بهتر نظارت بر تاکسیهای سطح شهر قبل از حضور آنها در کنار مامورین گشت و بازرسی

2- حضور نیروهای بسیج در کنار مامورین گشت و بازرسی سازمان و راه اندازی گشت شب سازمان از ساعت 30/9 دقیقه شب تا 12 شب با همکاری نیروهای بسیج

حضور نیروهای رهوار و ناجا :

1-با حضور نیروهای رهوار و ناجا و همراهی نیرو های بسیج اقدام به تشکیل آسیب های 3و4 نفره برای نظارت

2- خودرویی برای گشت د رتمام نقاط  شهر و سرکش به آژانسها و سرویس مدارس با همراهی نیروهای رهوار

 اقدامات انجام شده توسط سایت اداری :

1- تقویت سامانه پیام کوتاه سازمان با همکاری مرکز پیام سازمان و 137 شهرداری

2- دریافت پیام شکایات مردمی از طریق سامانه پیام کوتاه  و مرکز پیام سازمان و 137 شهرداری اهواز

3- چاپ و توزیع دفترچه های نرخنامه جدید و توزیع در سطح شهر بین شهروندان تسط نیرو های گشت و بازرسی و مصلی مهدیه اهواز

4- در ج کامل نرخ نامه جدید بر روی سایت سازمان جهت شهروندان عزیز اهوازی

5- تماس با شهروندان شاکی از تاکسی ها توسط مرکز پیام سازمان و اعلام رسیدگی به شکایات آنها

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۹:۳۷ قبل از ظهر  توسط   | 

2150 خودروی تاکسی برچسب قیمت نصب نمودند

از زمان شروع طرح هدفمند کردن یارانه ها و بمنظور نظارت این سازمان بر کنترل قیمتها تابحال 2150 خودرو تاکسی برچسب نرخنامه قیمت دریافت نمودند .

موسی ممبینی مدیر عامل سازمان تاکسیرانی اعلام داشته از این پس شهروندان می توانند با خیال راحت کرایه مصوبه را به رانندگان پرداخت کنند . مدیر عامل سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه حدودا 2150 تاکسی شهری برچسب نرخنامه قیمت دریافت نمودند . این سازمان همراه با رانندگان خدوم تاکسیرانی آمادگی کامل برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را داراست وی از شهروندان اهوازی در خواست نموده در هر نقطه از شهر که سوار تاکسی بشوند به برچسب نرخنامه جلوی شیشه خودرو نگاهی بیندازند و از قیمت آن مسیر مطلع شوند.در صورت مشاهده تخلف می توانند با 137 یا 30008778 تماس حاصل نمایند
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۳:۵۰ بعد از ظهر  توسط   | 

توزیع نرخنامه در نماز جمعه

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرستان اهواز گفت : جهت اطلاع رسانی نرخ تمامی مسیرها با مصوبه شورای اسلامی شهر بصورت دفترچه بین مردم توزیع می شود .

به گزارش روابط عمومی تاکسیرانی اهواز موسی ممبینی با بیان اینکه شهروندان ، بازرس سازمان تاکسیرانی هستند و حق دارند از نرخ مسیرها مطلع شوند خاطر نشان کرد : بیست هزار دفترچه نرخنامه مصوب شورای اسلامی توسط مامورین سازمان و گشت بازرسی بین شهروندان توزیع می شود . البته قابل ذکر است که روز جمعه 8/11/89 ده هزار دفترچه نرخنامه بین نمازگزاران در مصلای امام و همچنین مصلای واقع در کوت عبدالله توزیع شد .

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۳:۴۶ بعد از ظهر  توسط   | 

رژه تاکسیرانان به مناسبت دهه فجر

رژه تاکسیرانان 9 صبح روز ۱۲ بهمن از فرودگاه اهواز با حضور مدیر عامل و تمامی مسئولین تاکسیرانی ، اتحادیه تاکسیرانان ، اتحادیه آژانسها ، موتورسواران لشکر92 زرهی و بسیج ، تاکسی بیسیم با نوان و تاکسیهای زرد خورشیدی انجام گرفت

در ادامه تاکسیرانان پس از حضور در مزار شهداء و ادای احترام  در بیت حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز حضور یافتند .  

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۸۹ساعت ۱۲:۲۱ بعد از ظهر  توسط   |